Ogłoszenia

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Trójcy w Czaplinku
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVII Niedziela Zwykła
6 października 2019 r.

 1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. Słowo Boże ukazuje nam prawdę, że wiara przeprowadza nas przez sytuacje, których po ludzku nie rozumiemy i przeciw którym się buntujemy. Kiedy przechodzimy je z Bogiem, w zawierzeniu Jemu, nie tylko nas nie zabijają, ale ostatecznie prowadzą nas do pełni życia, która jest w Chrystusie zmartwychwstałym.

Dziś:

– podczas Mszy św. o godz. 12.00 –  poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I – Komunii świętej,

– o godz. 17.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, konferencja i nabożeństwo różańcowe.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XIX Tydzień Papieski – zbierane będą także ofiary na Fundację Trzeciego Tysiąclecia. Tego samego dnia będziemy także zbierali tradycyjnie jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary do puszki na utrzymanie naszych parafialnych świątyń.

 1. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe dla ogółu wiernych codziennie
  o 17.30; dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.
 2. Ze wspomnień liturgicznych w tym tygodniu przypada:
 • 7 X – poniedziałek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 1. W czwartek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 2. Również w czwartek 10 X rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich roczników młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Msza św. o godz. 18:00, a po Eucharystii konferencja i spotkanie organizacyjne. Tego dnia klasy 7 odbierają swój indeks – koszt indeksu to 4 zł.
 3. Przypominamy o biblijnym kursie Alpha. W sobotę, na godzinę 17:00 zapraszamy wszystkich chętnych do Oratorium na spotkanie.
 4. Oratorium ks. Bosko zaprasza dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:00 do 18:00. Zapraszamy chętną młodzież od klas 7 szkoły podstawowej, młodzież ze szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych do zaangażowania się w wolontariat w Oratorium. Chętne osoby mogą się zgłaszać do ks. Tomka w Oratorium.
 5. Trwa instalacja części nowego oświetlenia w prezbiterium. Bardzo dziękujemy Radzie Parafialnej za częściowe sfinansowanie tego działania, a p. Mirosławowi Lisowcowi za fachową pomoc. Bóg zapłać!!!
 6. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Arki”.
 7. UWAGA!!! W nadchodzącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek po Mszach św. wieczornych.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia z darem modlitwy. Wszystkim niech Bóg błogosławi i udziela potrzebnych łask.
 9. W ubiegłym tygodniu w drodze do wieczności poprzedził nas:

– + Marian Maciaszek, lat. 88, zam. ul. Leśników w Czaplinku

 

{- a także wszystkich naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu:}

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…