Ogłoszenia

   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   

XIX Niedziela Zwykła

11.08.2019 r.

 

 1. Dziś XIX Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. Chrystus zachęca nas do czuwania w imię pracy nad sobą i perspetywy nagrody życia wiecznego. Starajmy się odpowiadać naszym życiem na to zaproszenie.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na KUL i kształcenie w diecezji. Natomiast
  z racji II niedzieli miesiąca zbieramy tradycyjnie puszkę na utrzymanie naszych parafialnych światyń (docelowo rekonstrukcja dzwonnicy). Wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelkie dobro i zaangażowanie!
 3. W tym tygodniu patronują nam:
 • w środę – 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia; jest to jeden z najbardziej znanych świętych na świecie; ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi
 • w sobotę 17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.
 1. W najbliższą środę – 15 sierpnia – będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (jest to święto obowiązujące).
  W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na wtorkową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów
  i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas Mszy świętych.
  Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku.

  Tego dnia Msze św. Odprawiane będą według porządku niedzielnego (wyjątkowo w wakacje Msza św. wieczorna tego dnia o godz. 18.00).

Również dnia 15 sierpnia odbędzie się diecezjalna pielgrzymka rodzin na Górę Chełmską. O godz. 12.00 uroczsta Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Dajczaka. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 1. W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, które zakończy się przed mszą św. wieczorną.
 2. W nadchodzącą sobotę od godz. 15.00 w naszym Amfiteatrze rozpocznie się Chrześcijański Wieczór Uwielbienia. Rozpoczynamy Mszą św. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej parafii. Zapraszamy Parafian i Gości na to piękne muzyczne i modlitewne wydarzenie – prosimy także o umożliwienie przybycia chorym, gdyż w sposób szczególny obejkmiemy ich modlitwą wstawienniczą!!!
 3. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia z darem modlitwy. Odpoczywającym na terenie naszej parafii, życzymy miłego, dobrego i zdrowego wypoczynku oraz zapraszamy na msze św. Wszystkim niech Bóg błogosławi.

 

Ogłoszenia dodatkowe:

 1. Trwa remont naszego Oratorium. Zwracamy się z serceczną prośbą do wszystkich chętnych, którzy chcieliby wesprzeć swoim wkładem pracy to dzieło. Każdy czas poświęcony dla dobra naszych dzieci i młodzieży jest bezcenny. Można naturalnie przybyć z pomocą w godzinach popołudniowych czy wieczornych. Za okazaną dotąd życzliwość bardzo dziękujemy i nadal prosimy o zaangażowanie.
 2. Dnia 28 września 2019 roku obchodzzić będziemy 70 – lecie szkolnictwa zawodowego w naszym mieście. Zespół Szkół Zawodowych będzie obchodził swój jubileusz. Rozpoczęcie Mszą św. w naszym kościele
  o godz. 10.00, a następnie przemarsz do budynków szkolnych przy
  ul. Grunwaldzkiej. Zapraszamy wszystkich Absolwentów do uczestnictwa
  w tym pięknym wydarzeniu. W tym celu należy się także zarejestrować na stronie internetowej szkoły.
 3. Firma Opto – Marzenie zaprasza na bezpłatne badanie wzroku. Odbędzie się ono 29.08.2019 r. w przychodni przy ul. Drahimskiej 65 a (wejście od ul. Parkowej). Należy się wczesniej zarejestrować – szczegółowe informacje na plakacie w przedsionku kościoła.

 

W ubiegłym tygodniu do wieczności poprzedzili nas:

 

+ Antonina Swenderowska, zam. w Czaplinku

+ Lucyna Bulicka, zam. w Czaplinku

+ Jan Dudkiewicz, zam. w Psich Głowach

+ Zofia Ciemnoczołowska, zam. w Czaplinku

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…